آیا آمریکا ممنوعیت‌های هواوی را نادیده می‌گیرد؟

0
16

ایالات متحده تصمیم گرفته ممنوعیت‌های در نظر گرفته شده برای فعالیت هواوی در آلمان را نادیده بگیرد؛ این موضوعی است که اخیرا از سوی برخی منابع ناشناس مطرح شده است.

به گزارش بادیجی، ایالات متحده دیگر نیازی به ممنوعیت‌های هواوی در آلمان ندارد و تصمیم گرفته نسبت به این موضوع، موضعی خنثی‌تر در پیش بگیرد. این در حالی است که پیش از این ایالات متحده تهدید کرده بود که محدودیت‌هایی را در خصوص حضور اینترنت 5G در آلمان اعمال خواهد کرد.

اما بررسی‌های جدید نشان می دهد که ایالات متحده در مورد نقش بالقوه هواوی در توسعه اینترنت 5G در آلمان نگران نیست. به نظر می‌رسد که مواضع ایالات متحده طی هفته‌های اخیر تغییر کرده است. بر همین اساس است که روزنامه صبح فرانکفورت به‌نقل از برخی منابع دولتی ناشناس آلمان، گزارش داد که مقامات ارشد آمریکایی مشکلی با خدمات 5G هواوی در آلمان ندارند.

اما علت این عقب‌نشینی از سوی ایالات متحده چیست؟ به نظر می‌رسد استانداردها و زیرساخت‌های حوزه اینترنت 5G در آلمان بسیار قدرتمند است و در نتیجه این کشور در حوزه امنیت 5G بسیار قوی عمل می‌کند. ایالات متحده می‌گوید رویکردهای امنیتی 5G بسیار کامل است بنابراین دیگر نیازی نیست که آلمان به‌طور صریح هواوی را ممنوع کند.

این تغییر رویکرد در شرایطی رخ می‌دهد که در ماه مارس، سفیر ایالات متحده در آلمان در نامه‌ای به وزیر اقتصاد کشور آلمان نوشت که ایالات متحده نمی‌تواند با همان شفافیت گذشته اطلاعات خود را با آلمان به اشتراک بگذارد چرا که نگران دسترسی چینی‌ها به اطلاعات آلمان است.

افزون بر این وزیر امور خارجه ایالات متحده، مایک پومپئو نیز هشدارهایی غیر مستقیم در خصوص تجهیزات هواوی و استفاده از این تجهیزات توسط متحدان واشنگتن اعلام کرده بود.

انتهای پیام/